Filtruj
Klasyfikacja VDP
Klasyfikacja wg miejsca zbioru
Cena
  • od
    do
vin Promocje
SUBSKRYPCJA WINA - 1 miesiąc
SUBSKRYPCJA WINA - 1 miesiąc
149,00 zł 119,00 zł
szt.
SUBSKRYPCJA WINA - 2 miesiące
SUBSKRYPCJA WINA - 2 miesiące
298,00 zł 238,00 zł
szt.
SUBSKRYPCJA WINA - 3 miesiące
SUBSKRYPCJA WINA - 3 miesiące
447,00 zł 357,00 zł
szt.

Winiarskie Niemcy... to dzisiaj najwyższa światowa klasa win, umiarkowane ceny i bogactwo szczepów, kupaży... nie tylko win białych :) To tu znajdziemy jedne z najbardziej na północ wysuniętych winnic na świecie, które dzięki unikalnemu terroir urzekają swoimi aromatami, smakiem i świeżością. 

Mimo, że powierzchnię winnic niemieckich trudno porównywać z sąsiednią Francją czy Włochami, to znajdziemy tu niezwykle zróżnicowanie terroirs w pełni ujawniające wspaniałości Rieslinga, Weissburgunder (Pinot Blanc), Muller-Thurgau czy czerwonych rewelacji rodem z Niemiec takich jak Regent czy Dornfelder.

Niemcy

Winiarskie Niemcy... to dzisiaj najwyższa światowa klasa win, umiarkowane ceny i bogactwo szczepów, kupaży... nie tylko win białych :) To tu znajdziemy jedne z najbardziej na północ wysuniętych winnic na świecie, które dzięki unikalnemu terroir urzekają swoimi aromatami, smakiem i świeżością. Niemcy to kilka regionów winiarskich z tradycjami winiarstwa sięgającymi stacjonujących tu rzymian. Region Ahr słynący z czerwonych win, Mozela (Mosel) czy Palatynat (Pfalz) z wspaniałymi, naprawdę wielkimi Rieslingami, Badenia (Baden) słynie ze Spatburgundera, Frankonia (Franken) ma swoje bocksbeutel, Heski szlak winny (Hessische bergstrasse) korzysta z niesamowitego mikroklimatu i słonecznych dni. Rheingau, Nahe, Saksonia, Mittlerhein, Wirtembergia, Saale-Unstrut i Hesja Nadreńska dopełniają obrazu.

Mimo, że powierzchnię winnic niemieckich trudno porównywać z sąsiednią Francją czy Włochami, to znajdziemy tu niezwykłe zróżnicowanie terroirs w pełni ujawniające wspaniałości Rieslinga, Weissburgunder (Pinot Blanc), Muller-Thurgau czy czerwonych rewelacji rodem z Niemiec takich jak Regent czy Dornfeler. Terroirs Mozeli czy Palatynatu to wapienie, łupki, szarogłazy, margle, płaty lessu. Taka mozaika połączona z mikroklimatem tworzącym się wzdłuż wijących się  w głębokich kanionach jak serpentyny rzek Mozela, Ahr, Nahe, Saar czy też Renu daje niezwykłą, bogatą ofertę smaków, aromatów.

Historia win Niemiec sięga czasów Rzymian. Spokojnie rozwijające się winiarstwo przeżywało różne koleje a dzięki uporowi nowego niemieckiego pokolenia producentów dzisiejsze lekkie, przyjemne i cytrusowe Graubungurder (Pinot Gris), Rieslingi czy Dornfeldery to jakość na poziomie światowym. Niemiecki Instytut Wina oraz organizacje i stowarzyszenia  niemieckich winiarzy wprowadziły ścisły system kontroli jakości i klasyfikacji pochodzenia. 

Warto poszukać wspaniałych win typu Eiswein - słodkich, eleganckich, wręcz luksusowych towrzyszy wielkich chwil w naszym życiu. Światowe "top-class" to między innymi wino z ręcznie zbieranych pojedynczych jagód winogrona - Beerenauslese. Niezwykłe! Rónież w naszym sklepie!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Zlecam wysyłkę zamówienia) już od 149,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl